Diriliş Ertuğrul Kaledar Günalp Öldü mü Ölecek mi? Engin Öztürk Diziden Ayrılıyor mu?

Diriliş Ertuğrul dizisine dahil olan Kaledar Günalp karakteri dizide Ertuğrul has adamlarından birisi olmuş ve Selçuklu Devletine sadık bir nefer olarak Ertuğrul’un yanında kılıç kuşanmıştır. Ertuğrul ise Saadettin’i öldürmenin zevkini yaşamadan etrafı yeni düşmanlarla çevrilmiştir. Günalp ise bu düşmanlara karşı istihbari bilgi toplamakla görevlendirilmiştir. Çünkü bu düşmanlar Günalp’in deyim ile “koyun postuna bürünmüş koyunlardır”.

Günalp obaya yeni gelen Almila hatun ve yanındakilerden şüphelenmektedir. Bu şüphelerini Artuk Bey’e söyler ve Almila Hatun’u ve diğerlerini teftişe gideceğini söyler. Tabakhaneye giden Günalp orada Almila ve diğerleriyle oturur ve biraz sohbet eder. Sohbet etnasından onlar hakkında bilgi alır.

Kısa süre sonra şüphelerinde haksız olmadığını anlar. Çünkü Almilanın adamlarından birisinin kullandığı ok ve yay Günalp’in dikkatini çeker. Yay moğol yayıdır ve bu yayı kullanmak maharet ister. Küçük yaşlarda bu yayla çalışmak gerekmektedir. Savaş sanatlarında uzman olan Günalp hemen olayı çözer ve oradan uzaklaşır.

Diriliş Ertuğrul Ögeday Karakteri Diziye Ne Zaman Girecek? Kim Canlandıracak? için tıklayınız

Tıkla>>>  Ertuğrul Yaşıyor Mu? Kim Saklıyor? Diziye Ne Zaman Dönecek?

Almila ise Günalp’in uyandığını hisseder ve onu ortadan kaldırmanın en iyi çözüm olduğunu düşünür. Günalp Obaya gitmeden öldürülmelidir. Onu öldürmesi için adamını görevlendirir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , ,
Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2018

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Diriliş Ertuğrul Kaledar Günalp Öldü mü Ölecek mi? Engin Öztürk Diziden Ayrılıyor mu? (2 Yorum)